Хофер и Бухневич водят Сейнт Луис Блус пред падащите Флорида Пантърс, 4-1
AP News | 2023-12-22 | 05:09:19

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Джоел Хофер спря 38 изстрела, Павел Бухневич вкара два пъти и Сейнт Луис Блус оглави падащата Флорида Пантерите с 4-1 в четвъртък вечер.

Бухневич добави асистенция, давайки му три точки вечер. Робърт Томас направи три асистенции, а Джордан Киру и Алексей Торопченко също отбелязаха за сините.

Ету Луостаринен отбеляза единствения гол на Пантерите, а Сергей Бобровски направи 23 спасявания.

Св. Луис спечели три от последните си четири мача под временния треньор Дрю Банистър, което съответства на най-добрата част от сезона за сините. Те също спечелиха четири поредни победи срещу Флорида и имат 6-1-1 срещу Пантерите в последните си осем срещи.

Загубата беше четвърта в последните пет мача на Флорида, най-лошият подобен период от сезона за отбора. Защитаващите се шампиони от Източната конференция бяха задържани до един гол или по-малко във всичките четири от тези загуби.

Този спад означава, че Пантерите няма да вземат много инерция в един от най-забележителните си мачове от редовния сезон. Те приемат Вегас в събота в първата си среща, откакто Голдън Найтс победиха Пантерите във финала за Купа Стенли през миналия сезон.

Киру откри резултата 4:50 във втория период, а Бухневич — малко след като получи гол извън дъската, защото играта беше отсъдена като засада — направи 2-0 в 7:46.

Луостаринен хвана Хофер неподготвен с опит за изчистване, който се отби от стъклото и в празна врата — Хофер беше в очакване на отскок, който никога не идва. Торопченко върна преднината от две гола за Сейнт Луис с 3:17 до края на втория период с отклоняване на удара на Марко Скандела, а Бухневич добави празна врата с 3:09 за игра.

Пантерите имат още един крайъгълен камък в петък. Отборът ще проведе първата си тренировка на Военния мемориал във Форт Лодърдейл, около 2 години и половина след като отборът направи първа копка на това, което беше планирано да бъде ремонт на $65 милиона на съоръжение, първоначално построено през 50-те години.